NEW

PRK-8000

Otorefkeratometre

Refraktometri ve Keratometri Ölçümü

,PRK-8000, önceki modelimize kıyasla geniş bir diyoptrik ölçüm aralığı [-30D ila +25D] sağlar ve keratometri için eğrilik yarıçapı 5.0mm ila 13.0mm'dir. Kolay hizalama ve kolay kullanım, bir seferde refraksiyon ve keratometriyi ölçmenize ve sonuçları hemen kontrol etmenize olanak tanır.

Periferik Keratometri

Periferik kornea eğrilikleri, muayene edilen kişinin periferik göz sabitleme lambalarına bakması ile ölçülebilir. Kornea çevresini ölçmek  düzensiz astigmatizmi incelemenize ve ayrıca kontakt lens için daha iyi bir uyumu belirlemenize yardımcı olur.

Sezgisel Çap Ölçümü

Dondurma işlevi kullanılarak, hastanın taktığı kornea, göz bebeği veya sert kontakt lenslerin çapının ölçümü yapılabilir. Sadece ekrana dokunarak ve parmağınızla sürükleyerek ölçümler tam olarak hesaplanır.

Kısa mesafeli görüşü simüle etme

Bir gözlükçü, düzeltme öncesi görme simülasyonu yoluyla hastanın progresif lens takması gerekip gerekmediğini kolayca anlamasına yardımcı olabilir. Hasta, kısa mesafeli görme simülasyonu ile düzeltmeden önceki ve sonraki etkileri karşılaştırabilir.

Retro illum'un gelişmiş performansı

Geliştirilmiş ILLUM modumuzla, kristaldeki herhangi bir opaklık[katarakt] veya kontakt lens arızası, göz bebeğine ışık yansıtma yöntemiyle monitörde görülebilir.

Retro illum Modu için geliştirilmiş ekran işlevi

Her bir göz küresinin on görüntüsü ve sonucu, gelişmiş ekran kontrol sistemi ile eşzamanlı kontrol için olabilir.

Siyah/Beyaz Kullanıcı Arayüzü Seçeneği

Tercihe göre kullanıcı Siyah veya beyaz kullanıcı arayüzünü seçebilir.

TFT-LCD Dokunmatik Ekran ile Rahat Kontrol

Sorunsuz ve kolay kullanım için TFT-LCD dokunmatik ekrandaki neredeyse tüm işlev düğmelerini neredeyse hareket ettirdik. TFT-LCD ekranda gösterilen simgelere basit bir dokunuşla çeşitli testler rahatlıkla yapılabilir.

 

Anında Görüntülenen Veriler

Ekrana basit bir dokunuşla 10 adede kadar ölçüm sonucu kontrol edilebilir ve termal otomatik kesim yazıcısı sonucun yazdırılmasına yardımcı olur.

Etkileşimli AYAR Değişikliği

Ekrandaki simgeye dokunmanız yeterlidir ve değiştirilen ayarlar görülebilir. Dokunmatik ekran, kullanıcıya zaman kazandırmak için etkileşimli ayar değişikliklerini hızlı ve kolay bir şekilde destekler.

İOL Ölçümü

"İOL" fonksiyonu açıldığında, katarakt hastasının ölçüm sonucunun alınması kolay olacaktır.

 

Motorlu çenelik

Motorlu çenelik anahtarı, çenelik yüksekliğini uygun şekilde ayarlamak için alt tabanın üstüne yerleştirilmiştir. Yumuşak yukarı ve aşağı hareketi, hastanın ve muayene edenin ölçüm için doğru konum elde etmesine yardımcı olur.

 

 

 

Otomatik Kesim Yazıcısı

Otomatik kağıt kesme teknolojisi ile ölçüm tamamlandıktan hemen sonra sonuç yazdırılabilir. Ekonomik baskı modu ile mektup boyutunu ve düzenini ayarlayarak kağıt tasarrufu yapabilirsiniz.

 

 

 

Veri transferi

Veriler, bir RS-232 arabirimi aracılığıyla harici cihazlara [kişisel bilgisayar vb.] aktarılabilir. Gelecekteki uyumluluk için bir USB arabirimi de sağlanmıştır.

Kullanıcı, hastanın gözlerinin görüntülerini USB portu üzerinden gönderebilir ve isteğe bağlı olarak sağlanan PC programı ile daha hızlı S/W yükseltmesine sahip olabilir.

 

LCD Kullanıcı odaklı eğilebilir LCD ekran

Yeni büyütülmüş [800X480] LCD monitörümüz, bir kullanıcıya hasta gözünü daha rahat incelemesi için 180˚ yukarı ve aşağı 135~145˚ soldan sağa çok yönlü erişilebilirlik sağlar.

 

Yarı otomatik öğrenci takibi

,Öğrenci pozisyonunu algılayan otomatik yükseklik ayar sistemi, ölçüm süresini kısaltır.

Kullanıcı yalnızca bir düğmeye tıklayarak modu Otomatik'ten manuel izlemeye değiştirebilir.

 

Ölçüme yardımcı kılavuz göstergesi

Göz küresi odağını kolayca takip etmek için tasarlanmış manivela kullanımı kılavuz görüntüleri eklenerek ölçüm kolaylığı ve doğruluğu artırılır.

Gelişmiş oyun çubuğu performansı

Yüksüz joystick, ölçüm kafası yukarı veya aşağı hareket ederken bile daha önce benimsenen kayış tipinden daha hassas ve titreşimsiz ölçüm için bir zaman noktası belirleyebildiği için daha yumuşak ve gelişmiş göz muayenesi sağlar.

Kolaylık sahne kilidi

Kullanıcı basit kontrol ile ana gövdeyi sabitleyebilir.