NEW

PRK-7000

Otorefkeratometre

Refraktoin & Keratometri Ölçümü

PRK-7000, geniş bir diyoptrik ölçüm aralığı (-25D ila +22D) sağlar ve keratometri için eğrilik yarıçapı 5,0 mm ila 10,2 mm'dir. Kolay hizalama ve kolay kullanım, refraksiyon ve keratometriyi sırayla ölçmenizi sağlar ve sonuçlar hemen doğrulanabilir. Refraksiyon ve keratometriyi sırayla ölçebileceğiniz kolay hizalama ve kullanıcı dostu çalışması sayesinde, sonuçların hepsi bir kerede kontrol edilebilir.

Periferik Keratometri

Periferik kornea eğrilikleri, muayene edilen kişinin periferik göz sabitleme lambalarına bakması ile ölçülebilir. Kornea çevresini ölçmek, düzensiz astigmatizmayı incelemenize ve ayrıca bir kontakt lens için daha uygun olanı belirlemenize yardımcı olacaktır.

Sezgisel Çap Ölçümü

Dondurma işlevi kullanılarak, hastanın taktığı kornea, göz bebeği veya sert kontakt lenslerin çapının ölçümü yapılabilir. Sadece ekrana dokunarak ve parmağınızla sürükleyerek ölçümler tam olarak hesaplanır.

 

Dokunmatik Ekranlı ve Kullanışlı kontrole sahip

TFT-LCD Dokunmatik Ekran işlevine sahip yüksek çözünürlüklü VGA TFT-LCD'yi benimseyerek Joystick ve Çenelik kontrol anahtarlarındaki ölçüm düğmesi dışındaki tüm giriş tuşlarını neredeyse kaldırdık. Testler, sadece bir düğmeye veya ekranda gösterilen simgeye basılarak hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Ayrıca, kullanıcı, uygun işlev olarak Anahtar düğmesini kullanabilir.

 

 

 

Anında Görüntülenen Veriler

Ekrandaki simgeye dokunarak, bellekte saklanan 10 adede kadar ölçümün sonuçları, dahili termal otomatik kesme yazıcısı tarafından görüntülenebilir veya yazdırılabilir.

Etkileşimli AYAR Değişikliği

Ekrandaki simgeye dokunmanız yeterlidir ve değiştirilen ayarlar görülebilir. Dokunmatik ekran, etkileşimli ayar değişikliklerini hızlı ve kolay bir şekilde destekler ve yenilikçi bir şekilde kullanıcı zamanından tasarruf sağlar.

IOL Ölçümü

Refraksiyon, bir göz içi lensi veya katarakt nedeniyle bir okuma hatasıyla sonuçlandığında, ölçüm GİL simgesi 'AÇIK' konumdayken yapılabilir.

 

 

Motorlu çenelik

Çenelik, operatör için uygun şekilde konumlandırılmış bir anahtar kullanılarak motorize edilir. Bu, çeneliğin hastadan hastaya kolayca ayarlanmasını sağlar.

Kullanıcının basit düğmeyi yukarı ve aşağı basarak kontrol etmesini kolaylaştıran motorlu çenelik bulunmaktadır.

 

 

 

Otomatik Kesici İşlevli Yazıcı

PRK-7000, ölçüm sonuçlarının eksiksiz bir çıktısını anında sağlar ve kolaylık sağlamak için bir otomatik kesici sağlanır. Ayrıca, iyi düzenlenmiş ve harf boyutu değiştirilerek yazıcı kağıdından tasarruf edilmesini sağlayan yazıcının ekonomi modu vardır.

 

 

 

Veri transferi

Veriler, bir RS-232 arabirimi aracılığıyla harici cihazlara (kişisel bilgisayar vb.) aktarılabilir. Gelecekteki uyumluluk için bir USB arabirimi de sağlanmıştır. Kullanıcı, hastanın gözlerinin görüntülerini USB portu üzerinden gönderebilir ve isteğe bağlı olarak sunulan PC programı ile daha hızlı S/W yükseltmesine sahip olabilir.

 

 

Yardımcı ölçüm fonksiyonu

PRK-7000, aynalama merkezi ile REF odak merkezi arasında farklı ölçümlere sahip gözler için yardımcı ölçüm fonksiyonu sağlar.

 

 

Ölçüm için rehberlik işlevi

PRK-7000, ölçüm gözünün merkezine odaklanma talimatlarını gösterir ve ölçüm kolaylığı için odaklama koşullarını gösterir

Kullanıcı için eğilebilir LCD

90° eğilebilen LCD, kullanıcının ayakta veya oturarak kolay kontrol sağlar.

 

 

 

Kolaylık sahne kilidi

Kullanıcı basit kontrol ile ana gövdeyi sabitleyebilir.